News

The Great Value alternative cost $2.67 for an 18-ounce box, which broke down to $0.15 an ounce. At first glance, I could tell the Honey Bunches of Oats had a better mix of cornflakes and granola.
Walmart's Great Value line of products spans hundreds of goods. This includes things like pasta, frozen meals, peanut butter, bread, desserts and canned goods. It even includes nonperishables like ...